top of page
בלוגים

טיפים לניהול פגישת וידאוצפיתי בלא מעט מן הסרטונים של המורים והמורות שנזרקו למים והתחילו לשדר שיעורים בלייב לקהל שבוי – תלמידי מערכת החינוך. כך גם, ההודעה שהגיעה כעבור מספר ימים על הפסקת הפיילוט לא הפתיעה אותי. לא פשוט להצטלם ולהעביר שיעור ווירטואלי. כל שכן ללא הכנה מוקדמת וללא הדרכה.

הטרפת של הקורונה מאלצת את כולנו לחשב מסלול מחדש. אם בתחום הכלכלי, מקצועי והבינאישי מול הלקוחות. מבחר טיפים על איך להתנהל נכון במעבר לעבודה באונליין, שלל עצות שאספתי מקריאה, מהרשת, מניסיון ומרשתות חברתיות. אז בואו נתחיל ... כולם לפתוח מצלמות. למה? כי 93% מהמסרים שלנו עוברים דרך תקשורת בלתי מילולית ובלי לראות את מי שמולנו פוגע לנו בקשב ברמה הכי בסיסית ומגביל את היכולת שלנו לבטא את עצמנו נכון.

אפשר להשתמש בטלפון הנייד אך צריך להכין מעמד וליצור צילומים קודם הפגישה. ממליצה להיעזר בתומך ספרים כמו שהיה לנו פעם. מעמד תמיכה לספר לימוד או קריאה. עושה את העבודה ואפשר אפילו לבד בבית. תהיו יצירתיים.

לינק DIY הכינו את החומרים שלכם (המצגת או המסמכים) לשיתוף לפני השיחה או הפגישה. אל תתחילו להתעסק עם זה בפגישה עצמה. אם אפשר, שלחו את זה לפני כן במייל. (פשוט כי לפעמים ה Share Screen עלול לפגוע באיכות השיחה). המארחים האנגליים נצמדים לרשימת הנושאים 'טופיקס' בואו נאמץ זאת. זה אומר שאם הוטלה משימת ניהול השיחה עליך אז תכין מספר נושאים ותציג אותם בתחילת השיחה. כך שאם מישהו ירצה להגיב תשאירו זמן לשאלות והבהרות. תוכלו להכין באמצעות שקף או כרטיסיה שאותה תוכלו להציג באופן הומוריסטי. לעצמאיים ופרילנסרים :

לשמור על קשר עם לקוחות עבר או עם אנשים שהעבירו לכם ליד חם. באחד הוובינרים שמעתי המלצה נהדרת והיא לחזור אחורנית אל החשבוניות ולהרים טלפונים ולשאול לשלומם. תופתעו מרמת הקשב. זה נכון גם לגבי שיתופי פעולה שחלמתם ליצור עכשיו ההזדמנות.

אל תוותרו על סמול-טוק. וגם אל תסתפקו בלשאול: "אז מה שלום כולכם?" כי זה יקדם שיח המבוסס על התעניינות אמיתית.


אפשר למשל לפתוח בשיתוף שכל אחד יספר על הדבר הכי שנון שהוא קיבל בוואטס-אפ ביממה האחרונה או הדבר הכי יצירתי שהוא עשה עם הילדים מאז שכולם בבית או הסדרה שהוא הכי ממליץ עליה בנטפליקס... מי מכם שזוכר את הדמות של שרק החיה הירוקה עם האוזניים שמזכירות את הקרניים של קורונה - תסתדרו כאילו הייתם הולכים לפגישה עם לקוח חשוב ואני כן בעד מכף רגל ועד ראש ולא כמו שרבים ממליצים מהשולחן ומטה בטרנינג ביתי. שימו לב לרקע ! שימו לב מה מצטלם מאחוריכם. ראיתי לא מעט שיחות והרצאות וובינר כשמאחורי הראש של המצולם מציץ שקע חשמל שגונב את כל הפוקוס. כך גם עם חיות מחמד ותינוקות שגונבות את כל ההצגה. לסדר את הרקע ולמצוא מקום שקט שהגישה אליו תחסם על ידי דלת או רהיט חוסם שמתווה גבולות.

שימוש נפלא בגלילי נייר הטואלט לייצור סטנד לסמרטפון להניח על השולחן בעת שיחה. כל כך הרבה שאלות טכניות נותרו באוויר שדורשות להיערך בהתאם.

בניוזלטר הקרוב אענה לשאלות שנשאלתי לא פעם:

איפה כדאי לצלם? למה כדאי ואיך להשתמש ברקע ירוק? צבעים ואביזרים שעדיף להימנע בזמן צילום? איך משיגים תאורה מבלי לשבור את החסכונות? עם איזה בגדים אסור להצטלם? מה ההבדל בין #chromakey לבין #greenscreen? הגדלים המומלצים לצילום? איך להדגיש מסרים חשובים? מה המרחק הרצוי לעמוד או לשבת מול המצלמה?


אולי תתחילו ב...מה המסר שאני רוצה להעביר?

Comments


Archive
Search By Tags
אין עדיין תגים.
Follow Us
bottom of page