top of page

Public s-pitch

איך להרשים ב 60 שניות

או בשמו האחר "נאום המעלית"

 

60 שניות הן עולם ומלואו. בוודאי יהיה מי שירים גבה ויאמר מה כבר אאפשר לומר ב 60 שניות. כלום!

טעות.

דייל קארנגי האמריקאי שכבר בשנת 1936 יסד את עקרונות היסוד של אמנות המכירה והופעה בפני קהל. כתב על מספר דרכים שבהן תביאו לידי כך שבני האדם יחבבו אתכם. הכלל הראשון הוא החשוב ביותר במפגש פנים אל פנים.

  • גלו עניין של ממש בבני אדם אחרים

אז איך מגלים עניים, ראשית, מייצרים עניין. 

 

 

"דברו אל גבר על אודות עצמו"

דישראלי

Ricardo "Ricky" Romero, Jr. (born November 6, 1984) is an American professional baseball pitcher in the San Francisco Giants organizatio מתוך ערך בויקיפדיה 

How to Pitch in 3 min'

 

 

 

הכותרת כתובה בשפה האנגלית מפני שמרבית הפרזנטציות העסקיות שנועדו למכור רעיון, מוצר טכנולוגי ואף פורמאט לתכנית טלביזיה, נהוג לבצע בשפה הבינלאומית, הלוא היא אנגלית. באנגלית המשמעות היא לזרוק את הכדור במהלך משחק בייסבול אל השחקן שממתין בדרכיות לתפוס את הכדור - כל תפקידו הוא לזרוק.

 

אז גם אם אינכם דוברים את השפה האנגלית והיא אינה שפת אמכם, רצוי לחשוב על כך מראש ולהיערך בהתאם. למצוא את האדם שמתאים ביותר לתפקיד לאו דווקא בהמשך ישיר לתפקידו בפרויקט. תפקידו הוא להיות הפרזנטור.

 

הייתי עדה לניסיון מכירת פורמאטים עבור תכניות טלביזיה בתחרות חשובה בינלאומית. בוחרת לדבר על קבוצה שהגיעה למקום השני, ולדעתי בשל צורת ההגשה שאינה מדויקת.

 

 

איך ידעתי?

הפרזנטור של קבוצת היוצרים עלה כולו נרגש, הסתכל סביב בדריכות. הגחע לפודיום ונצנד לעמדת המרצה. כולו מזיע מת מפחד ומתרגש. החולצה הלבנה החגיגית שעטה על עצמו היתה מלווה בכתם זיעה ענק מתחת לבית השחי. ריחמתי עליו. הרעיון היה מקסים אבל הוא עשה טעות שנייה. נצמד לניירות ולא הביט ולו פעם אחת לקהל. יתרה מזו האנגלית שהיתה שגורה בפיו לא זרמה.

כלומר, גם אם אתה מקריא מתוך טקסט כתוב מול יפנים צרפתים ואמריקאים השתדל לפחות לשנן לחזור ולהתנסח בבהירות בשפה האנגלית, לפחות לטקסט שאליו אתה נצמד.  

 

לבסוף טעות שלישית ואחרונה שמנעה מהקבוצה שלו את המקום הראשון, היא לשים את האדם הפחות מוכשר להצגה רק מטעמי אגו. למה? בתם הפיצ'ינג נדרשה הקבוצה לנמק את הפרויקט ולספק תשובות לשאלות השופטים. עלתה דמות נוספת מתוך הקבוצה רהוטה ומדברת את השפה האנגלית בצורה שוטפת מלאת ביטחון מעל הבמה. כששאלתי את ראש הקבוצה מדוע אותה חברת קבוצה לא הציגה את הפרוייקט. הבחור השפיל מבט נבוך בכך הודה בטעותו והשיב כי "היא לא התחילה את הפרויקט יחד איתנו". בקיצור בעיות אגו. טובת הפרוייקט היא חשובה ולכן הצבת האדם המתאים היא הכרחית במקרה הזה.

 

כאשר מעבירים פיצ'יניג בשפה האנגלית או בעברית חשוב שהמצגת או הסרטון ברקע יהיה :

קליט, משפטי זהב, תמונות חזקות שממחישות את המסר שצורה האפקטיבית ביותר. על כך נרחיב בהמשך בנושא שיוקדש למצגות.

 

המלצות  :

 

  • לבחור את האדם המתאים להעביר את המסר גם אם הוא לא בעמדה הבכירה

  • להביא בגדים נוספים לפרזנטציה במקרה שמשהו יתלכלך, או להמנע מכתמי הזעה שמסגירים את ההתרגשות

  • לא להקריא מתוך הטקסט כשנמצאים על הבמה

  • ליצור קשר עם הקהל ועם השופטים

  • לבקש מיקרון דינמי ולהיות במרכז הבמה

  • להכין מצגת דינמית, צבעונית, משפטי מפתח, לא לחזור במצגת על מילים שנאמרות בעל-פה 

צולם ע"י אילת אטיאס שהתארחה באירוע TED שהתקיים בירושלים 

איך מעבירים מסר ב 15 דקות

TED's style

 

קודם כל להתחיל בכתיבת נאום באורך 20 דקות.

ואז לחתוך ממנו את החצי החלש ביותר : את הסיפורים החלשים ביותר, את המילים המיותרות – את החלקים שאתם הכי פחות אוהבים.

ואז לחתוך דקה, ולנאום נאום בן תשע דקות.

טריק נוסף הוא מתוך ניסיון אישי ככתבת טלביזיה שעשתה את המעבר מבימוי סרטים. הקושי המרכזי ביותר היה לבנות שלד מרכזי לכתבה שבתוכו ישולבו גם קטעים מצולמים (בשפה המקצועית: insert). בין לבין ישנם קטעי קישור, קריינות המלווה את הכתבה בקולכם.

לאחר שכתבתי את השלד תמיד אבל תמיד משום מה הפסקה הראשונה מיותרת. וגם אם לא מיותרת – לקצר. לסנן ולכתוב מחדש.

לאחר עריכת הטקסט תוכלו להגיש את הנאום או ההרצאה באופן עוצמתי ובאנרגיה רבה יותר, כי יש לכם פחות זמן. כך תעוררו השראה במידה רבה יותר.

החומר שלכם ישמע יותר מעניין ומשכנע.

וטוב מכל, הקהל שלכם ישמח שסיימתם קצת לפני הזמן. הם יחליטו שאתם מאורגנים, תמציתיים, בטוחים בעצמכם ומכבדים את זמנם. אתם תעזרו להם להגיע לפגישה בזמן, או לפצות על הזמן שאבד להם, שתמיד נדרש בפגישות.

הם ירגישו שבאתם כדי לכבד את הצרכים שלהם, ולא לספק את האגו של עצמכם.

בקצרה, תעשו עליהם רושם טוב בכמה היבטים.

 

פחות הוא יותר, בדיבור כמו בדברים רבים בחיים!

פרזנטציה עסקית

יש לך 15 דקות למכור רעיון. עבדת עליו ימים ולילות. גייסת חברים משקיעים את מי לא? את עצמך! לא חבל לזרוק את הפרוייקט המושקע שלך לפח ולאבד משקיע פוטנציאלי או קידום בעבודה רק בגלל שסמכת על האדם הקרוב לך שאוהב אותך ואומר לך שאתה תותח. בואו לקבל הנחייה מקצועית יסודית וממוקדת ממי שעברה כל כך הרבה תחנות בפרזנטצייה.

 

לייעוץ לארגונים ובאופן אישי לחץ כאן

הכשרה להופעה בתקשורת

להיות שחקן נוכח בזירה העסקית ולהצליח. כאשר אתה מתראיין בתוכנית אירוח, או שאתה מתראיין בכתבה שצולמה מחוץ לאולפן ישנם כללים שכדאי מאוד לדעת. כל אדם נדרש במהלך חייו למכור רעיון כלשהו. מוצר. ואת עצמו כמותג. אז איך עושים את זה ולא מפספסים הזדמנות שלא תחזור על עצמה.

 

לייעוץ לארגונים ובאופן אישי לחץ כאן

הכנה לנאומים ולהרצאות

המסר שאנו מעבירים מטיל אחריות על כתפינו באופן ישיר ביחס למידת הבהירות שבה ניסחנו את המסר והתאמנו את שפת הגוף שלנו לסיטואציה. נהוג לומר שאין הזדמנות שנייה להופעה מנצחת. זה נכון ולא לא נכון . כמו בחיים אין אמת אחת. נכון כי המח שלנו מפרש ויוצק תדמית על אדם במספר שניות בודדות וזה לא נכון מפני שבעזרת הדרכה ניתן לשנות תדמית ומסר מדוייק. 

 

לייעוץ לארגונים ובאופן אישי לחץ כאן

הכנה לראיונות עבודה

כמה פעמים מצאת את עצמך כמועמד לעבודה נחשקת והרגשת קושי רב ואפילו כישלון בדרך למציאת מקום עבודה חדש. רבים מכללי משחק שוק העבודה אינם ברורים. צוות יועצים בהם תדמית עריכת קורות חיים וסימולציות והדמיות של ראיונות עבודה. יש מי שילווה אותך ידריך במה כדאי לעשות וממה להימנע.

 

לייעוץ לארגונים ובאופן אישי לחץ כאן

צנזורה הצבאית

ישראל

"לצורך הדירוג מ 1-10 , מגיע לה 10!"

עובד מערכות הביטחון

12/5/2015

"מרצה טובה מאוד. מרתקת. מעניינת . מעבירה את הנושאים בצורה רצופה וטובה משתפת ומחייכת !!!

אזרח עובד צה"ל - מהנדס מחשבים

ישראל

"קורס מעניין. העבירה את הנושא בצורה מעניינת, מקצועית מרשימה מדהימה. כיף. תודה תודה לכם".

עובד במתקן ביטחוני במרכז הארץ

ישראל

"מרצה מעולה. משתפת את הציבור. גורמת להם להיות פעילים. מסבירה פנים ונותנת תחושה שהנושא הנלמד חשוב מאוד במסגרת חיי היום-יום".

Please reload

bottom of page