top of page
Illuminated Rock

 סדנת פרפורמר למנהלים  

גלילאו גלילי 1609

בנימין זאב הרצל כתב את פרק הבראשית של ישראל החדשה.

כזכור, לבראשית קדם תוהו ובוהו.

ככתוב:  "וְהָאָרֶץ, הָיְתָה תֹהוּ וָבֹהוּ, וְחֹשֶׁךְ, עַל-פְּנֵי תְהוֹם".

ואז ניתנה הפקודה הקצרה והחדה,

"יהי אור".

זוהי הפקודה הקצרה ביותר ששוגרה אי פעם.

ורק בעברית אפשר לתִיתָה בשתי מילים

בלבד.

שמעון פרס ז"ל בנאום לזכרו של בנימין זאב הרצל

דיוק וחידוד מסרים מול קהל בהרצאה, בכנס או בפרזנטציה עסקית...​

 

פעמים רבות אנו נדרשים לעמוד מעל הבמה ולמכור את הרעיון שהבשיל אצלנו בראש ועכשיו אנחנו מחפשים משקיע. מי אסף חקר ומצא שיטה כיצד לנצח את השיטה ומצא את התשובה לעשיית כסף. כמי שהציגה פעמים רבות מול קהל, אני יכולה להעיד שהאתגרים והמכשולים שעומדים בפני יזמים בתחום ההיי-טק החינוך והעסקים, גדולים היום מאי פעם.

 

למה?

מפני שבד"כ הזמן המוקצב קצר ביותר, בין 3 עד 15 דקות גג. במהלך הפרזנטציה פעמים רבות, עומדים מול קהל חסר סבלנות ובלתי מרוכז. אבל אותן דקות בודדות הן הרבה זמן עבור מי שהתכוננו היטב ולמדו להעביר את המסרים שלהם בחדות ובאופן מקורי שישאיר רושם על קהל הצופים. 

עבור מי שמטיל ספק במצגות ובזמן קצר כזה. שימו לב לאורך של פרסומת, בממוצע 45 שניות בלבד. עסקאות בד"כ נסגרות על סמך הרושם הראשוני. לכן כאשר אנחנו נמצאים מעל הבמה או באירועים כנסים ואפילו במעלית , העסקה מוכרעת בד"כ בדקות הראשונות.

 

חלק משמעותי מהכלכלה בעולם, ענף ההיטק, מכירת סרטים ופורמאטים לטלביזיה עובדת בדיוק על אותו נוסח. מפגשים קצרים, מצגות של מספר דקות ומסרים תמציתיים וקליטים.

 

לכן, הצלחה באימון ודיוק מסרים לפני האירוע החשוב הכרחית. אין רושם שני בחיפוש הזדמנויות עסקיות.

 

לכן אני מזמינה אתכם אנשי הרעיונות לבוא ולהתכונן להופעה שתגרום לקהל השתאות ומעבר לכך להשקיע במיזם רעיון או עסקה. כך תוכלו לחסוך זמן כסף ותוכלו להשקיע את האנרגיה בפיתוח והוצאה לפועל של הרעיון שלכם.  

Abstract Lines

מספרים עסקים בעידן דיגיטלי

פירוט אודות הסדנה

 

מסתבר, שמאחורי כל רעיון מצליח קיים ספר חוקים או אם תרצו 'ספר הפעלה' של מוצר או פרויקט . עפ"י השיטה שפיתחה עו"ד אילת אטיאס סיון, קיימים 3 אבני יסוד המרכיבים את ה- DNA של כל רעיון או חזון שממנו גוזרים כל פעולת מכירה שיווק או הפצה. שלושת היסודות הללו מגיעים מתמהיל שיצרה ממספר עולמות תוכן שונים (משפטים, עיתונות, קולנוע) תוך הקבלה ופיצוח הדרך שבה פעל בנימין זאב הרצל חוזה המדינה שנסח עבורו את ספר ההפעלה הראשון להקמת ולתפעול 'מדינת היהודים' שהפכה ברבות השנים גם למדינת הסטארט-אפ.

פעמים רבות, נתבקשתי לתת עצות, כיצד לעמוד מעל במה ולהרצות או נשאלתי כיצד להתראיין ולהעביר מסר חד בראיון בכתבה טלוויזיונית. אז, החלטתי שאני מעבירה את כל הידע והניסיון שצברתי מאחורי הקלעים של עולם הטלוויזיה: מכירת רעיון ופורמט קולנועי בפיצ'יניג יצירת כתבות חדשותיות ותחקיר ומניסיוני כמרצה במשפטים ובתקשורת. 

 

בתום הסדנא תקבלו כלים כיצד להציג באופן עוצמתי, תקשורתי, מעורר השראה ומשכנע את המסר לקהל היעד.

 

עבור מי הסדנה

  • מנכ"לים

  • מנהלים בכירים

  • דירקטורים

מהם תוצרי הסדנה?

 

במהלך הסדנה תתקיימנה הדרכות סימולציות והטמעה של הטכניקות בדיבור בפני קהל. כל אחד מן המשתתפים יוכל ליצור נוכחות בימתית, סמכותיות ויכולות חדשות כדי למשוך את קהל היעד.

 

הסדנה שואבת את התרגולים מעולם הפסיכולוגיה, סוציולוגיה והפיזיולוגיה. כמו כן, מועברים כלים בדיקציה והגייה נכונה של מילים. יושם דגש על שימוש נכון בטקסטים ובמילים מעוררות השראה. יתורגלו מיומנויות רטוריקה ותקשורת בינאישית וניחשף לעמידה בפני קהל ומצלמה תוך שימוש בטכניקות מוכחות שמסייעות לטובי הפרפורמרים בעולם.

 

ההדרכה מתבצעת בקבוצות קטנות ואינטימיות תוך הקפדה לתת חיזוקים ודיוקים לכל משתתף כאשר הוא מתנסה בהופעה מול קהל ומצלמה.

 

אחת הדילמות המרכזיות של כל מנהל היא לבחור נכון את הדרך והנתיב להתקדם במימוש ייעוד וחזון החברה. רבים נתקעים מפוחדים וחוששים מפני כישלון או הצלחה. הדרך להתקדם היא ביכולתנו להבין את התמונה הגדולה והאופציות שעומדות לפנינו. ההרצאה "ד.נ.א של חזון פרקטי" מאירה באור חדש תהליך חשיבה יצירתי על בניית חזון פרקטי בכלים ובמודולים פשוטים לביצוע. עו"ד אילת אטיאס יצרה תמהיל המבוסס על הרצאות רבות ותחקיר מעמיק בנושא שיצרו מודל עבודה המבוסס על "ספר הפעלה" המותאם לשימוש על ידי המנהלים הבכירים של הארגונים והחברות המובילות במשק. באמצעות השיטה ניתן לייצר סיפור ברור של פעילות הליבה של הארגון  אותו יש להפיץ ולשווק לעובדים או ללקוחות.

 

מטרת הסדנה הינה לחדד ולבנות מסרים על ידי טכניקות מוכחות בחשיבה יצירתית השאובה מעולמות תוכן שונים (משפטים, קולנוע, תקשורת). מיקוד מסרים במסגרת הצגת נייר עמדה במהלך העבודה הניהולית השוטפת. מציאת הדרך האפקטיבית להפצה והצגת נתונים ויעדים של הרעיון. שיפור יכולות הפרזנטציה של המשתתפים תוך חיזוק מיומנויות יכולת העברת מסרים, ביטחון עצמי ויכולת הרטוריקה מול קהל ובתקשורת.

 

הסדנא שמה דגש על הכשרה בדברים הבסיסיים שעלייך לדעת על מנת להיות בעל יכולת לדבר בפני קהל. צריך לצאת מאזור הנוחות לעבור דרך המבוכות והפחדים. לבסוף, תגיעו למצב שבו אתם מרגישים חופשיים, אותנטיים ומחוברים למסרים שלכם ולקהל שבפניהם אתם עומדים.

אפשרויות נוספות להרחבת פעילות:

 

יצירת 'חוברת הפעלה' 

המרכיבה את ה DNA של העסק/ארגון/מיזם המתבסס על 3 היסודות שפורטו לעיל תוך התאמה לצרכים וליעדים הספציפיים של הארגון. כשם שאנחנו זקוקים למערכת הפעלה על מנת להפעיל מוצר זה או אחר אנו נדרשים לדעת מה מפעיל את הרעיון שלנו וגורם לו לקרום עור וגידים בפועל.

 

סימולציה עם מצלמה 

הסדנה תצולם ב-LIVE ולאחריו יבוצע ניתוח, תרגול, תיקון ושיפור יכולת הפרזנטציה ושפת הגוף. נתרגל כיצד לחדד מסרים באופן אפקטיבי תוך שימוש בתרגול נשימות וחימום לקראת הופעה בפגישות עסקיות או מתן מצגות. לבסוף, כל משתתף יקבל  טיפים וחוברת אשר יסייע בתרגול אישי מותאם לעבודה באופן עצמאי בהמשך.

הקניית כלים למנהלים ואנשי Hi-Tech בהצגת רעיון פרזנטצייה 

עמידה בפני קהל ומצלמה

מה מקבלים בסדנה למנהלים 

תוכן ומבנה 

תלמדו על המבנה ההרצאה, הכנות, ארגון, מיסגור, העברה, ועזרים ויזואליים (כולל שימוש במצגות POWER POINT; סרטונים, דיאגרמות, תמונות וכו')

 

כיצד?

אנחנו נעמיק את הידע שלך תוך שימוש תכליתי בהתבסס על טכניקות יעילות, נבחן מקרי בוחן על "יבש" דוגמאות, טיפים וחוקים בסיסיים

 

השימוש בקול ושפת הגוף

תלמדו על כיצד להוציא את הקול שלנו, קצב, , ריתמוס, נשימות, יציבה, מחוות גוף, ותנועה.

 

כיצד?

בסדנא אנחנו נעצים את הנוכחות שלך באופן פרקטי תוך שימוש באימונים, תרגול נשימות ושפת גוף, וחימום לקראת הופעה.

 

יצירת קשר עם הקהל

תלמדו איך ליצור קשר עם הקהל וליצור אינטראקציה, שמירה על קשב והקפצות קשב, יצירת עניין וכבוד, וניהול שאלות מהקהל.

 

כיצד?

אנחנו נעצים אותך ואת היכולות הבינאישיות תוך שימוש במשחקי תפקידים ותרגולים ושימוש במבנה מסודר של דיון והרצאה.           

 

איכות הביצוע

תלמדו איך להעביר פרזנטציה והרצאה תוך חיזוק הביטחון העצמי, סמכותיות, והשפעה.

 

כיצד?

אנחנו נתמוך בך להתנסות בהלכה למעשה ביישום והעברת פרזנטציה והרצאה בהתבסס על חומר אותו אתה מעוניין להעביר . לאחר מכן, אנחנו ניעזר בתצלומי הווידיאו, אבחון ומתן טיפים ועצות לשיפור יכולת העמידה בפני קהל ומצלמה.

bottom of page