top of page

"הסדנה שכל עורכי הדין חייבים לחוות כדי להשפיע על תוצאות ההליך המשפטי!"

מודעה לציפמייל.png

לעורכי דין וליטיגטורים

 

מאות עו"ד נחשפו לתכנים שמועברים בסדנה

משרד המשפטים, לשכת עורכי הדין בישראל, משטרת ישראל, הקריה האקדמית ועו"ד...

מטרות :

במהלך הסדנה המשתתפים מתנסים ומתרגלים טכניקות ותרגול מול מצלמה ונחשפים למגוון רחב של מסגרות וערכאות משפטיות ולדרך הדיון בהם, מנקודת המבט של המייצג, העד, הלקוח והיושב בדין.  ובכללם: הכנה להופעה בפני ערכאות שיפוטיות ומעין-שיפוטיות, הכנת עדים לחקירה, הכנת פרזנטציה מקצועית, הופעה לפני מצלמה תרגול ראיונות ברדיו ובטלוויזיה. בחירה והתאמת  הטכניקות והכלים האפקטיביים להעברת מסרים ברהיטות, בשכנוע ובאפקטיביות, לקהל היעד.

מה נלמד >>>

 1. איך לצמצם את התיק לראשי פרקים ? נתכנן את האסטרטגיה של התיק, נבנה שלד ומבנה. נדגיש את סיפור המקרה על בסיס עובדות ומקרים משפטים אמיתיים. נמצא את הזווית הנכונה להציג באופן קוהרנטי ומשכנע ונדייק את המסרים. צמצום המסר המשפטיים וכללי עריכה וכתיבה בהירה.

 2. כיצד לטעון משפטית ושיקשיבו לך? נחשוף את סודות שפת הגוף והשימוש הנכון בקול, בקצב ובמנעד. נתנסה בחלוקת טקסט נכונה, נשימות, יציבה ועמידה נכונה ותנועה נכונה במרחב. נלמד להגיש את הטיעון ונחזק את הביטחון העצמי והאומץ להשמיע ולהבליט את הקול והמסר שלנו.

 3. מהי הדרך הנכונה לייצר חיבור טוב וקשר עם בית המשפט? יצירת עניין, שימוש ברטוריקה ותורת השכנוע - נלמד כיצד להרגיש נח בייצוג התיק בתוך אולם בית המשפט. נתרגל אינטראקציה עם הלקוח בצורה אפקטיבית - Rapport  יצירת אמינות, קשר עם שופטים, עדים וכל הנוכחים.

 4. איך מציגים את הטיעון המשפטי בצורה קולחת ואפקטיבית? חיזוק כושר הדיבור, הפגנת סמכותיות, וביטחון עצמי. נתרגל עמידה מול קהל, ננסח משפטי מפתח להעברת מסר ב - 60 שניות, נלמד ליצור קשרים ושת"פ עסקי ובכנסים. נטמיע טכניקות כתיבה ומשחק מעולם הקולנוע והטלוויזיה.

רקע: סדנה "הליטיגטור כפרפורמר" נולדה בביהמ"ש המחוזי בת"א והמשיכה ללשכת עורכי הדין, אחר כך בהנהלת בתי המשפט, מדרשת משטרת ישראל, משרדי עו"ד וגם לקוחות פרטיים שהעדיפו אימון אישי 1:1 באופן דיסקרטי וחסוי.  

סימולציה עם מצלמה 

התרגול יצולם ב- LIVE ולאחריו יבוצע ניתוח, תרגול, תיקון ושיפור יכולת הפרזנטציה ושפת הגוף. נתרגל כיצד לחדד מסרים באופן אפקטיבי תוך שימוש בתרגול נשימות וחימום לקראת הופעה אולם הדיונים. לבסוף.

מה מקבלים:
 • אימון להצגה עצמית (60 שניות) לשיווק באינטרנט
 • חוברת אשר תסייע בתרגול אישי מותאם לעבודה
 • באופן עצמאי בהמשך.
 • קבוצה סגורה בפיסבוק
 • וובינר לשאלות ותשובות כשבועיים לאחר הסדנה
 • פגישה אישית לתרגול אישי ב 50% הנחה

"פחד מפני קהל, הוא בעצם הפחד הכי גדול שלנו מפני דחייה. ככל שנתקרב אליו יותר נוכל להצליח יותר ולעשות את מה שאנחנו באמת רוצים."

עו"ד אילת אטיאס סיון 

 למידה קבוצתית ואישית = תמהיל מנצח !

IMG_5858_edited_edited.jpg

הסדנה "הליטיגטור כפרפורמר" מאפשרת למידה חוויתית תוך התנסות ושיפור הטכניקות שמונעות מאיתנו להיות במיטבנו. כל אחד בוודאי זוכר מתי הרגיש נהדר וסוחף, החוויה נצרבה בתודעה ובעיקר בגוף. 

אופי הסדנה בנויה כך, שמתקיים משוב פעיל בין המשתתפים לבין המנחה עו"ד אילת אטיאס. המפגש והחשיפה מול קהל מאפשרים למשתתפי הסדנה לתרגל בזמן אמת את מכלול הטכניקות והמיומנויות המשלבים את עולם המשפט - הקולנוע - התקשורת. יחד נוצר תמהיל שמוביל כל אחד מן המשתתפים להיות במיטבו - פרפורמר בתחום מומחיותו. 

לצד העבודה הפרטנית שכל אחד מדייק עצמו מתקיימת הזדמנות נהדרת להיכרות ויצירת קשרים עם עורכי דין בדיוק כמוך ('נטוורקינג'). הם כמהים ומייחלים לשיתוף והעברת תיקים על בסיס היכרות העמוקה ביותר של כל אחד מן המשתתפים.

תוך כדי הסדנה נוצרת קהילה סגורה למתן משוב וחיזוקים. בסביבה תחרותית לא תמיד יש עם להתייעץ, באמת! בד"כ אנחנו מתמודדים לבד עם התיקים ולא נעים לנו להטריד את השותפים. לפעמים בסך הכל אנחנו רוצים שמישהו ישמע את הטיעון המשפטי ויאמר לנו את האמת ובכך יחזק אותנו.

יחד עם זאת כל עורך דין עוסק בתחום שונה ואחר ומבנה האישיות שלו שונה מעורך דין אחר. לכן התוכנית שמה דגש על שילוב התנסות ולמידה אישית וקבוצתית. מרבית הפעילות הינה באמצעות תרגול אישי מול משתתפי הסדנה. מובאים מקרים מתוך תיקים אמיתיים או כאלו שבתהליך הייצוג או התלבטות כיצד להציג את המקרה. 

הפעילות הקבוצתית מפרה ומיצרת שיתופי פעולה ובעיקר דוחפת קדימה. זוהי הזדמנות לצאת מן המשרד ומהרשתות החברתיות ולעשות עסקים בשפה שלך, בסביבה הטבעית שלך עם קבוצת אנשים תומכת ודיסקרטית.  

  מיומנויות נרכשות בסדנה >>>

 • לפצח דילמה משפטית ולמצוא את המסר המרכזי

 • להופיע בביטחון באולם הדיונים

 • ליצור חיבור טוב עם מערכת בית המשפט

 • שליטה בעמידה ושפת הגוף

 • לטעון במשפט בצורה קולחת ואפקטיבית

 • סימולציה בפני מצלמה 

Success! Message received.

מנחה >>>

עו"ד אילת אטיאס-סיון, יזמת סדרתית, בעלת "ליטיגסי" - הדרכות בתחום המשפט, במאית קולנוע (סם שפיגל) ועיתונאית בעברה מלמדת בשנים האחרונות הופעה בבית משפט עבור משפטנים ועורכי דין במגזר הציבורי והפרטי במסגרת סדנה "הליטיגטור כפרפורמר", מרצה בקורסי העשרה בנושאי אתיקה משפטית, עריכה לשונית, גישור וגמולי השתלמות לעובדי מדינה ומוסדות ציבור. מומחית בעמידה מול קהל ומצלמה, מאמנת אישית לבכירים ומנהלים ומסייעת בהכנה להעברת מסרים מול קהל ובתקשורת. לפני כן הייתה כתבת טלוויזיה ב"יומן שישי", "עובדה" חברת מערכת בחדשות ובהוט בכבלים, יועצת תוכן להפקות טלוויזיה ובמאית סרטים דוקומנטריים וסרטי תדמית. 

...איך הכל התחיל

מאז שאני זוכרת את עצמי החזקתי מצלמה. לימים הייתי צלמת צבאית ואח"כ המשכתי ללימודי קולנוע בסם שפיגל בי-ם. כעבור שנים שמשתי כמנהלת מרכז תקשורת ונולד הפרויקט "שווה בין שווים". במשך 5 שנים תיעדתי יחד עם צוות צילום תהליך הכשרה של אוכלוסיה מיוחדת קולנוע.

אף אחד לא האמין שהם יכולים ליצור קולנוע למעט פרופ' ראובן פוירשטיין (ז"ל) היה המורה הרוחני של המקום היתה לו תפישת עולם שסברה כי "כל אדם יכול להשתנות הדבר תלוי ברצון שלו ובסביבה התומכת שלו" עם המשפט האופטימי הזה יצאנו לדרך. היה מרתק תובעני ובעיקר מאתגר. סחבתי אתהפרוייקט הזה על גבי כשאני מנווטת בין יצירת הכשרה ראשונית מסוגה שלימים זכתה לשם "פוטותרפיה" אני קראתי לתהליך שיקום נפשי באמצעות קולנוע.

 

הפרוייקט הוקרן בערוץ 2 וזכה להוקרה ותמיכות מצד גופים ציבוריים וממשלתיים. לאחר 5 שנים בהם ליוותי והשקעתי בפרויקט הרגשתי שאני חייבת למלא את באר היצירה. פניתי בשנית לספסל הלימודים והפעם משפטים. 

לאחר למעלה מ-20 שנות ניסיון בבימוי קולנוע וטלוויזיה, המסקנה אחת - שיקום הערכה ותדמית אישית דורשת התבוננות פנימה והחוצה באמצעות מצלמה.

הרצאות וסדנאות "הליטיגטור כפרפורמר" התקיימו:

 • סדנאות במסגרת המדרשה של לשכת עורכי הדין בישראל - מחוז תל אביב ומחוז דרום

 • הרצאה במסגרת יום עיון עבור התובעים המשטרתיים - מדרשת משטרת ישראל

 • סדנאות במכון עוזמ"ת עבור העוזרים המשפטיים - בית המשפט העליון

 • סדנה עבור בוגרי משפטים במכללת הקריה האקדמית

 • סדנה "הלטיגטורית כפרפורמרית" עבור עורכות דין - יום האישה 2017

 • ביטוח לאומי - המחלקה המשפטית

קטע מצולם מתוך הרצאה "הליטיגטור כפרפורמר"

הועברה על ידי עו"ד אילת אטיאס

בפני בוגרי משפטים בקריה האקדמית אונו

IMG_5928.JPG

 להתגבר על פחד קהל 

    טכניקות בהופעה בבית המשפט ומצלמה >>> 

 • הפגנת נוכחות וביטחון באולם בית המשפט ובזירה המשפטית

 • מעלה את הסיכוי לזכות בתיקים בקלות

 • לשפר את שביעות רצון הלקוחות ולנצח עבורם

 • להרחיב ולתחזק באופן אישי מיומנויות פרזנטציה 

 • להגדיל את האפקטיביות בטיפול בתיקים קיימים וחדשים

IMG_5929.JPG
לקריאה נוספת אודות
 עו"ד אילת אטיאס סיון
תמונה לפייסבוק.jpg
 • מרצה במשפטים ותקשורת

 • במאית קולנוע וטלוויזיה (ערוץ 1, 2, הוט)

 • כתבת חדשות בטלוויזיה; כתבת מדינית  (עתי"ם)

 • בוגרת ביה"ס סם שפיגל לקולנוע י-ם

 • עורכת דין חברת מחוז תל אביב 

 • מומחית לעמידה בפני קהל ומצלמה

 • 6780 שעות הרצאה מול קהל

 • 1570 כתבות וראיונות טלביזיוניים בערוץ 1, 2 והוט

 • 854 כתבות וידיעות שכתבתי

 • 45 סרטים עלילתיים דוקומנטריים שביימתי

 • 39 נושאים בהם אני מרצה

 • 1 ראיון עם הדלאי לאמה

 חוות דעת 

אילת, בוקר טוב. איך שראיתי את המייל אתמול, שמחתי ומיד רציתי להשיב.
אבל אז החלטתי, שאני לא רוצה לכתבו "סתם" תודה, כי הרגשתי וגם מגיע לך יותר.
תודה זה חלק ממה שיש לי לומר, וגם לספר לך שהנעת אותי לפעולה. כבר מזמן עמדתי בבוקר מול המראה ונהגתי לחייך לעצמי ולומר לעצמי שאני מיוחד. אבל אותי כמו אלה ששרים במקלחת, השארתי את זה רק לעצמי. 
אז כעת אני יותר מודע, שזו אמירה שתלווה אותי הלאה. מאז המפגש אני מתרגל "פרצופים" ומתיחות לפנים. לא מתעצל. מנצל את התפילה בבוקר למתוח את הפנים, לנשום בין המילים, ולהוציא את הקול הנמוך עם אויר ומהבטן. זוקף כתפיים ומותך אותם לאחור, ומכנים כוונה ורווח לדיבור.
זה רק חלק, ואני מקווה להטמיע את זה גם לעתיד.

שמח שנרשמתי ושזכיתי.

שיפור הנוכחות והבטחון העצמי

עו"ד שלמה שמלה

א​ילת הכינה אותי לקראת מצגת כחברה מרכזית בארגון נטוורקינג.
ראשית, היא מקדה את המסר שלי, עבדה איתי על תכנים והתמונות.
שנית, היא דייקה את ההופעה שלי, עמדה על כל פרט בסבלנות עד שיצאתי עם הרצאה כמו שצריך.
ואני מנפתי את צילום ההרצאה בעריכה לסרטונים שעולים כל שבוע לפייסבוק כדי לקדם את השיווק שלי.
אילת עשתה עבודה מדהימה, מומלצת בחום ודרך מדהימה לקידום העסק. 

בניית פרזנטציה והרצאה משפטית

עו"ד רונית מלין בן - שמעון

להגיע לסדנא לאחר יום עבודה, כשאת יודעת שלא תראי באותו יום את התינוקת שלך, כשאת בהריון והעייפות משתלטת בעיקר בשעות הערב.. הייתי סקפטית כמה אוכל להחזיק מעמד עד סוף השיעור.
אני רוצה לומר שהיה פשוט תענוג! מעולם לא הייתי בסדנא כה חווייתית ואמתית. לא ייפית דבר, נתת את האמת הפשוטה 'as is"(כל מה שכלנו אולי יכולים לחשוב אך לשמור בבטן בדרך-כלל).
לגביי, מקווה שהדברים יחלחלו אט אט והשינוי יתרחש.
מצפה בקוצר רוח לשיעור הבא!  תודה לך.

הדברים יחלחלו אט אט והשינוי יתרחש

עו"ד גלי לוי צדק

רציתי לומר לך תודה אישית על הקורס.

תמיד בסיום כל מפגש מצאתי את עצמי חושבת על הביקורת והתכנים שהעברת והרגשתי שבמבחן התוצאה,

גם אם הם דורשים עבודה עצמית עזרת לי מאוד.

 

אני ממליצה ואמשיך להמליץ על שירותיך ואשמח לשיתופי פעולה עתידיי.

תכנים שמשנים את התוצאה

עו"ד יערית שניידר

Please reload

תוכן ומבנה

Success! Message received.

ההצלחה מחכה לכם מעבר לפינה, הצטרפו למאות שכבר עברו את הסדנה

מעידים על שיפור בהופעה עם לקוחות ובבית המשפט והגדלת

הביטחון העצמי

כן תירשמו אותי עכשיו!

bottom of page